Akcije mladeži Gradskog društva Crvenoga križa Buzet
Autor: Irina Kosanović, 31. 5. 2015.

30.9.2014.

Igor Stević, Karla Marfan, Lea Šestan - 4.g

Dea Belasić, Leana Vratović, Karen Nežić, Mihaela Janeš, Tea Jakobović - 2.g

Monika Greblo - 3.g

AKCIJE MLADEŽI  GRADSKOG DRUŠTVA CRVENOGA KRIŽA BUZET

Naši učenici, volonteri Gradskog društva Crvenoga križa Buzet, sudjelovali su u nekoliko akcija.

Prvo su 30. rujna, u sklopu vježbe masovne nesreće „Murphy 2014.“, u Zračnoj luci Pula glumili putnike ozlijeđene u sudaru dvaju zrakoplova te članove obitelji stradalih i predstavnike medija čiji je zadatak bio svojim zabrinutim pitanjima i komentarima  ometati u radu osoblje Zračne luke Pula i interventni tim Istarske županije. Kao ozlijeđeni „putnici“ zarobljeni u „zrakoplovu“ bili su vrlo uvjerljivi pa su im djelatnici Hitne medicinske pomoći zamalo povjerovali kako zaista trpe jake bolove. Učenici su vježbu ocijenili  kao vrlo poučno i zanimljivo iskustvo.

Vježba je završila u kasnim noćnim satima, a sudjelovali su učenici Igor Stević, Karla Marfan, Lea Šestan, Dea Belasić, Leana Vratović, Karen Nežić, Mihaela Janeš, Tea Jakobović i Monika Greblo.

Drugi važan zadatak odradili su u Dječjem vrtiću „Grdelin“. Naime, već petu godinu zaredom, Crveni križ Buzet organizirao je za starije uzraste Dječjeg vrtića „Grdelin“ čitanje slikovnice „Pomozi medi Jurici“ koja kroz dogodovštine nestašnog mede Jurice upućuje djecu na sigurno ponašanje u prirodi, u blizini alata te pravilno odlaganje opasnog otpada. Nakon što su im pročitali slikovnicu, mladi su volonteri porazgovarali s djecom o opasnim situacijama u kojima se medo našao i poticali ih na razmišljanje o tome kako je trebao postupiti da bi izbjegao opasnost. Veselo i edukativno druženje završilo je zbrinjavanjem izmišljenih rana mališana što je njima bilo posebno zanimljivo.

Ravnateljica Dječjeg vrtića Grdelin Silvana Pavletić zahvalila se mladim volonterima i njihovim voditeljima na dobro odrađenoj radionici  i svakom volonteru poklonila „Buzetsku slovaricu“ koju su izradila djeca buzetskog vrtića. Nije izostalo ni glasno pozdravljanje (ili bolje rečeno vikanje) i mahanje malih „grdelina“.

Enia Žudić, 3. g