« Svibanj 2024 »

Zapažene gif-animacije učenika SŠ Buzet
Autor: Irina Kosanović, 20. 6. 2020.

Tijekom 1. polugodišta u školskoj 2019./2020. godini dvadesetak učenica i učenika Srednje škole Buzet sudjelovalo je u radionici rekonceptualizacije kulture tradicionalne i industrijske proizvodnje u Istri (Mediakult) koristeći se novim medijima. Pod mentorstvom i vodstvom umjetnika i dizajnera Nike Mihaljevića izrađivali su gif-animacije i stickere na temu obrtništva i proizvodnje u svome kraju. Bilo je to vrijeme druženja i kreativnosti te promišljanja o marketingu za neke od obrtničkih ili proizvodnih djelatnosti u okruženju. Radionica je održana u koordinaciji udruge Metamedij iz Pule, a u sklopu projekta MI plus.

Prezentacija učeničkih radova, u nemogućnosti da se organizira uživo, uz druženje svih učenika sudionika, realizirana je u digitalnom obliku korištenjem Googleovog obrasca. Učenici sudionici radionice  putem poveznice na stranicu pregledali su radove svih učenika i svoje glasove dali onima koje su smatrali najboljima.

Rezultati glasovanja svrstali su učenike Srednje škole Buzet na prvo i treće mjesto:

1. mjesto dijele učenici 3. b razreda: pojedinačni rad Andreja Jelenkovića te koautorski rad Noela Paladina i Aleksandra Popova.
  2. mjesto dijele radovi Marka Flega i Nice Celića iz bujske srednje škole.
  3. mjesto dijele pojedinačni rad Paula Krbavca iz 3. b te koautorski rad učenica Jane Marinac iz 3. g i Paole Puh 1. g razreda.

Učenički radovi (gif-animacije i stickeri) prijavljeni su na natječaj „GIF Industriall“ Labin Art Express XXI. Izložba radova bit će u petak, 19. lipnja 2020. u 21.00 h u Labinu, kod Spomenika rudaru borcu. U slučaju kiše izložba će biti odgođena, a o novom terminu bit ćemo pravodobno obaviješteni.

Više informacija o sudionicima i nagrađenim radovima možete pronaći na poveznicihttp://www.miplus.hr/novosti/odrzana-digitalna-prezentacija-mediakulta/, a detalje o izložbi možete pogledati na poveznici: https://www.facebook.com/events/286402269215645/

Na izložbi u Labinu bit će prikazani i radovi učenica 1. g i 2. g razreda: Erike Nežić, Ele Gržinić, Tare Mrvoš i Nikoline Tadić.

Čestitamo učenicima čiji su radovi prepoznati
i hvala udruzi Metamedij na ovome lijepom iskustvu.

Dubravka Ujčić Lukšić, prof.