« Svibanj 2024 »

Dragi učenici, roditelji i pratitelji naših stranica
Autor: Irina Kosanović, 20. 3. 2020.

Od srijede kad smo dobili obavijest o zatvaranju škola u Istarskoj županiji osjećam potrebu podijeliti s vama svoje veliko zadovoljstvo radom djelatnika naše škole i uspješnom transformacijom iz pravih u virtualne učionice. Teško je sve prenijeti na papir jer misli je puno, a izmiješanih emocija još više. No, ono što se izdvaja iz svih misli je pozitiva koju imaju naši nastavnici. Nitko od njih ni u jednom trenutku nije pomislio ni izrekao da ovaj teret neće moći podnijeti. Svi smo se hrabro prihvatili posla i organizacije na platformi za učenje na daljinu. Radilo se u noći sa srijede na četvrtak, u četvrtak smo tehnički i psihološki pripremili sve učenike na nadolazeći period, nakon nastave ostali smo u školi otvarati virtualne učionice, završavali posao doma do kasno u noć kako bismo u petak imali probnu nastavu. Uspješnu! Ne možete zamisliti kako smo se radovali tome. Radovali smo se što ćemo imati mogućnost rada s učenicima kako bi i njima i sebi održali kontinuitet rada i kako bismo spasili ovu godinu. Cijeli vikend smo pripremali materijale za online nastavu. Svi su se dali 200 % kako bi za ponedjeljak sve bilo spremno.
Od jučer provodimo sve sate po rasporedu, nastavnici su u realnom vremenu s učenicima na satu i posvećeni su samo njima. Nije vrijeme za traženje dlake u jajetu, sigurna sam da ima i problema ponekad u našim virtualnim učionicama, ali iznalazimo rješenja u hodu i svakim danom sve smo bolji. Kopirat ću samo nekoliko osvrta naših profesora u nadi da ćete iščitati njihovo zadovoljstvo uspješnim radom:

„Sati odrađeni bez nekog posebnog problema. Zbog potrebe crtanja shema (fotke) korišten je i messenger. Problema s logiranjem imao je jedino NN. Zbog njega, nastava je održana paralelno na messengeru.“

„Svi učenici su bili prisutni i svi su izvršavali zadatke i isto tako svi su slali foto dokaz o tome. Nikad aktivniji na izbornoj nastavi nego danas :) Prebacili smo komunikaciju na messenger jer je Yammer blokirao.
U sljedećem razredu komunikacija preko messengera također. Učenici su dobili zadatak za riješiti, a rješenja ću provjeriti na idućem satu jer im 30 minuta nije bilo dovoljno.“

„Tehnički je bilo minimalnih problema. Jedan baš dobar dan. Osjećam se pomalo ufurano u sve ovo."

„Yammer je dobro funkcionirao. Jako sam zadovoljna radom učenika koji su svoj posao shvatili doista ozbiljno. Uljudni su što mi je jako drago i odrađuju što im stavim da odrade. Postavljaju pitanja također i to me raduje. S obzirom na svu situaciju bravo za nas i za njih!“

„SVI učenici su super surađivali i poštivali pravila komunikacije i rada, svima su jasne obveze i rokovi“

„Pozdrav svima. Upravo sam odradila 6 sati nastave i sve je bilo jako dobro, imali smo minimalnih tehničkih problema, ali ništa bitno. Ispalo je bolje od očekivanog. Učenici su bili izrazito aktivni, neki uz poticaj, ali su se potrudili.“

„Pozdrav svima. Eto, odrađeno 7 sati. Izmijenjeno je ukupno 318 komentara, slika, dokumenata, linkova, Kahoota...i ne znam čega sve ne, uglavnom bilo je radno "tuta forca"!"

„Odradila sam 5 sati nastave i sve je bilo u redu. Učenici su dobili zadatke i upute za rad. Do kraja današnjeg dana moraju poslati riješene zadatke. Većina njih je već i poslala. Bilo je malo tehničkih problema, ali ništa strašno. Učenici su uspjeli preuzeti sve priloge. Izuzetno pozitivno iskustvo, samo da tako nastavimo.“

„Svi su se logirali bez problema i odradili SVE što im je bilo zadano. Pogledali 2 video uratka i prošli interakcijski GeoGebrin aplet. Dobili zadatke koje moraju riješiti u bilježnicu, slikati i poslati na moj mail.“

Ponosna na profesore i ostale zaposlenike naše škole,

Ravnateljica Margareta Gumilar