Multimedijalno predavanje i radionica „POZITIVAN STAV“
Autor: Irina Kosanović, 31. 5. 2015.

MULTIMEDIJALNO PREDAVANJE I RADIONICA

„POZITIVAN STAV“

Pulska udruga «Korak» u skladu s programom Zdravstvenog odgoja napravila je predstavu «Pozitivan stav» s namjerom  educiranja mladih  o spolnim bolestima. Tako smo i mi, učenici 3. a, 3. g i 4. g imali čast pogledati edukativni DVD sa snimkom predstave i prilogom o HIV savjetovalištu u Puli. Predstava nas upozorava na bitne činjenice o zaštititi, spolnim bolestima i spavanju s neznancima, ali se dotiče i prijateljskih i obiteljskih tema. Iako tužna, bila jako zanimljiva i poučna.

Nakon predstave predsjednik udruge Patrik Lazić  vodio je debatu u kojoj smo se svi dobro zabavili, nasmijali i saznali što naši vršnjaci misle o različitim tezama iz područja spolnosti. Voditelji su bili jako simpatični, a k tome i mladi. Odradili su odličan posao predajući na izuzetno zanimljiv i originalan način. Voljeli bismo da se češće organiziraju ovakva predavanja koja spajaju zabavu i edukaciju.

Alisa Fabris, 3. g