ERASMUS+ - DRUGA GRUPA UČENIKA NA MOBILNOSTI U STŠ KOPER

Planirano vrijeme mobilnosti za drugu grupu učenika koju su sačinjavali svi učenici 3. b razreda u pratnji razrednice Irine Kosanović bilo je od 18. siječnja 2016. do 31. siječnja 2016. godine.

Toga jutra učenike i kolegicu Irinu ispratila je profesorica Sanja Pincan.

Profesorica Simona Paulič, voditeljica projekta STŠ Kopar priredila im je srdačan doček u Hotelu Bio, a zatim ih  povela u razgled gradskih znamenitosti. Posjetili su i tvornicu Hidria.

Poslijepodne su imali i nastavu kod profesora Aleksandra Đorovića.

Drugi dan boravka u Kopru započeo je obilaskom tvornice DAG, a poslije ručka opet su imali praktičnu nastavu iz zavarivanja kod profesora Daniela Viginija.

Do kraja tjedna izmjenjivala se nastava iz SolidWorksa i zavarivanja.

Slobodna jutra često su koristili i za učenje matematike te tako održavali kondiciju ;) .

Vikend je započeo obilaskom priobalnih slovenskih gradova Izole, Pirana i Portoroža u društvu profesorice Erike Korošec.

Tijekom drugog radnog tjedna usavršavali su znanja iz MIG, MAG, TIG zavarivanja i plazma rezanja te prebacivanja programa na CNC stroj i 3D printer.

Početkom drugog tjedna učenike i kolegicu posjetile su ravnateljica Marija Pavletić, voditeljice projekta Margareta Gumilar i Sanja Pincan te novinarka Gordana Čalić Šverko.

Po završetku naukovanja, voditeljica projekta u STŠ Koper našim je vrijednim učenicima i njihovoj razrednici podijelila Certifikate o stručnoj naobrazbi.

U prilogu  još donosimo dojmove učenika sudionika u projektu:

Dani Šestan: Jako sam zadovoljan što sam imao priliku sudjelovati u ovom projektu.

Denis Kaligari: Produbio sam i proširio svoje znanje. Jako sam zadovoljan sa svim profesorima koji su sudjelovali u ovom projektu.

Marin Krušvar: Ovim putem želim se zahvaliti svima koji su nam omogućili ovo jedinstveno iskustvo. Znanja i vještine koje smo stekli  tijekom tri godine školovanja dobro će nam doći ukoliko želimo nastaviti školovanje ili pronaći posao u struci. STŠ Koper opremljena je najsuvremenijim CNC strojevima na kojima smo izrađivali predmete koje nismo mogli obraditi u našoj školi te imam samo pohvale za ovu nevjerojatnu školu.

Leo Fabijančić: Iznimno sam zadovoljan što su nas svi jako dobro ugostili i prihvatili kao svoje učenike. Puno smo naučili. Dopunio sam svoje znanje u SolidWorksu i zavarivanju. Jako sam zadovoljan smještajem i osobljem hotela.

Kristijan Šćulac: Sretan sam što mi je omogućen ovakav način učenja i usavršavanja praktičnim radom.. O zavarivanju sam nešto znao otprije, a sad znam puno više. Upotpunili smo svoja znanja o  SolidWorksu čije smo osnove naučili u školi s razrednicom. To je vrlo težak i zanimljiv software i nadam se da ćemo  nastaviti s  učenjem i sljedeće godine pošto nam je vrlo bitan za naš smjer.

Loren Kontić: Zadovoljan sam što sam stekao novo iskustvo. Profesori su bili susretljivi, imali su puno strpljenja s nama i zbog toga sam im jako zahvalan.

Aleks Rabak: Oduševljen sam praksom u Kopru, puno su mi značila ova dva tjedna u kojima sam  stekao dobro predznanje. Profesori su bili odlični.

Ivan Zustović: Ovo iskustvo je predivno, ponosan sam što sam sudjelovao u ovako važnom projektu. Ta praksa mi je upotpunila znanje, a znanje je bogatstvo. Drago mi što sam sa svojim prijateljima proveo četrnaest predivnih dana kojih ću se rado sjećati.

Tin Majcan: Vrlo mi je drago što smo dobili priliku biti dio ovoga projekta i upotpuniti znanja  o nama već poznatim tehnologijama. Nadam se  ponovnoj suradnji jer je ovo iskustvo bilo jedno od onih koje se pamte u životu. Profesori su bili veoma ljubazni i spremni odgovarali na svako naše pitanje.

Tedi Zović: Iskreno, ne znam kako bih zahvalio svima koji su omogućili ovaj projekt. Hvala profesorima koji su nas poučavali te pokazali kako je naše znanje primjenjivo u raznim granama proizvodnje. Posebno bih pohvalio razrednicu koja  je nas desetoricu uspjela držati  pod kontrolom.

Margareta Gumilar, voditeljica projekta