« Ožujak 2024 »

Učionica u prirodi
Autor: Pino Zidarić, 17. 10. 2020.

Projekt „Učionica u prirodi'' za koju je SŠ Buzet s partnerom OŠ „Vazmoslav Gržalja'' dobila nepovratna sredstva Zaklade za poticanje partnerstva i razvoja civilnog društva na Natječaju za male projekte u zajednici „Mali projekti za bolje sutra“ nastavlja s radom. Naime, realizacija projekta naglo je prekinuta zbog epidemiološke situacije u ožujku te se nakon toga nije ništa odradilo prema planu.
Učenici Srednje škole Buzet, s mentorom prof. Damirom Blaževićem, započeli su s izradom konstrukcije za mobilne ploče, a u listopadu su je dovršili.
Platno i sve potrebno za izradu jastučića pribavljeno je, ali nije zgotovljeno zbog prelaska na virtualnu nastavu.
Sredinom svibnja vrijedni su djelatnici poduzeća Park d.o.o., u suradnji s domarima osnovne škole Arijanom Bašićem i Marinom Krančićem pripremili teren strojnom mehanizacijom i postavili travne rešetke od recikliranog polietilena (donacija KP Park).

U kolovozu je g. Moreno Perčić, vlasnik stolarskog obrta Stolar, izradio i premazao zaštitnim lakom stolove namijenjene učionici u prirodi te su oni dopremljeni na pripremljeni teren.
U međuvremenu su domari osnovne škole obradili dvadeset i šest panjeva (donacija Hrvatskih šuma – podružnice Buzet).
Tijekom rujna, učitelji osnovne škole su zahvaljujući povoljnim vremenskim prilikama, koristili nedovršenu učionicu u prirodi te održavali nastavu kad god su im vremenske prilike to dopuštale.
Krajem rujna i početkom listopada domari osnovne škole strojnom su mehanizacijom iskopali rupe i posadili živicu koja će dijeliti vrtove i učionice koje su se pokazale potrebnima u novonastaloj epidemiološkoj situaciji.
Budući da se učenici različitih razrednih odjela ne smiju miješati, a izvannastavna aktivnost „Mali vrtlari“ ove školske godine nije organizirana, članica Eko odbora Tea Marmilić s učenicima polaznicima produženog boravka 1.a razreda, nakon sadnje živice organizirala je pripremu terena za vrtove. Skupljali su kamenje nastalo pri iskopavanju rupa koje bi smetalo u daljnjoj sadnji biljaka.
Isto tako, učenici polaznici produženog boravka 2.a razreda su s učiteljicom Antonijom Rončević skupljali kamenje te je teren sada spreman za sadnju cvijeća i začinskog bilja.
U iščekivanju smo lijepog vremena pa nastavljamo s uređenjem gdje će nam pomoći i polaznici DV „Grdelin“ i njihove tete.