« Ožujak 2024 »

Infokup 2017' - županijsko natjecanje iz informatike
Autor: Irina Kosanović, 27. 2. 2017.

10.2.2017.

Srednju školu Buzet na županijskoj razini natjecanja predstavljalo je čak 5 učenika:

(mentorica prof. Irina Kosanović)

Čestitamo svim učenicima na izvrsnim rezultatima, a pogotovo Eriki Sirotić na osvojenom  2. mjestu u županiji i 8. mjestu  od ukupno 191 učenika u RH !!!

INFOKUP 2017' – natjecanje iz informatike (školska i županijska razina)

Dana 19. siječnja 2017. održana je školska razina natjecanja - Infokup 2017.

Infokup je službeno natjecanje iz informatike za učenike srednjih i osnovnih škola u Republici Hrvatskoj. Ove godine natjecalo se je 620 učenika.

Srednju školu Buzet predstavljalo je čak 5 učenika: Nežić Ernest (1.g), Sirotić Erika (2.g), Sirotić Martina (2.g), Guzijan Anamarija (2.g) i Zubin Deni (3.g)  pod vodstvom mentorice prof. Irine Kosanović.

Na školskoj razini naši učenici postigli su sljedeće rezultate:

INFOKUP 2017' – školska razina

Guzijan Anamarija

29

9

Od ukupno 620 učenika, na sljedeću razinu natjecanja poziv je dobio samo 191 učenik . S postignutim izvrsnim rezultatima na školskoj razini i naši učenici su se našli među pozvanima.
Županijska razina natjecanja održala se 10. veljače u Labinu.

Na županijskoj razini naši učenici postigli su sljedeće rezultate:

INFOKUP 2017' – županijska  razina

Sirotić Martina

23

10

Ernest, Erika, Martina i Anamarija po prvi put su prisustvovali natjecanju, a Deni po drugi put. S obzirom na to svi učenici postigli su odlične rezultate i dobili priznanja.

Čestitamo svim učenicima na izvrsnim rezultatima, a pogotovo Eriki Sirotić na osvojenom  2. mjestu u županiji i 8. mjestu u RH !

Dojmovi učenika:

Deni Zubin – „Zadaci nisu bili teški, ali napravio sam neke početničke greške koje stvarno nisu bile potrebne. Znam da mogu bolje i tako će biti sljedeće godine.“

Anamarija Guzijan – „Zadaci su mi bili srednje teški, ali sam sretna jer mi je natjecanje iz informatike bilo novo iskustvo i sigurno ću se prijaviti i druge godine!“

Martina Sirotić – „Zadaci su bili OK, ali mi nije bilo dovoljno vremena za rješavanje. Sretna sam jer sam nešto novo naučila i sljedeće godine ću se prijaviti.“

Erika Sirotić – „Drago mi je što sam sudjelovala na Infokupu jer sam stekla novo znanje, prijatelje i iskustvo koji će mi koristiti u daljnjem školovanju. Nisam očekivala ovakav rezultat, ali nadam se da će druge godine biti još bolji.“

Ernest Nežić-„ Ovo je za mene bilo jedno potpuno novo iskustvo u kojem sam uživao i zasigurno me možete očekivati i slijedeće godine!“

Svi učenici -„Posebno moramo zahvaliti profesorici Irini koja se zalagala za nas i bez nje ovo sigurno ne bi bilo moguće.“

P.s.

I mentorica ima komentar:

Prof. Irina Kosanović - zadovoljstvo mi je bilo raditi i družiti se s izuzetno vrijednim učenicima. Uložili su dosta truda i vremena i mogu reći da sam iznimno zadovoljna postignutim rezultatima s obzirom da je nekima od njih ovo bio prvi put da su se upustili u ovakvu vrstu natjecanja.

Natjecali su se u vrlo opširnoj kategoriji Osnove informatike, gdje su trebali spojiti znanja i vještine iz matematike i informatike (povijest računala, građa računala, brojevni sustavi, prikaz brojeva i znakova u računalu, matematička logika, programska podrška računala, multimedija, mreže i Internet, rješavanje problema programiranjem, program za obradu teksta, program za tablične proračune, program za izradu prezentacija, program za baze podataka).

S obzirom na prije navedeno, nadam se da će imati volje i želje te se i sljedeće godine prijaviti na natjecanje!

Čestitam im od srca još jednom na postignutim rezultatima!