« Ožujak 2024 »

Erasmus+ program - odrađena 1. mobilnost
Autor: Irina Kosanović, 12. 1. 2016.

Prva grupa učenika Srednje škole Buzet s nastavnicima Damirom Blaževićem i Mirijanom Ritošom na  mobilnosti u Srednjoj tehniškoj šoli Koper

Sudionici 1. mobilnosti, 7 učenika 1.b i 7 učenika 2.b razreda sa svojim profesorima Mirijanom Ritošom i Damirom Blaževićem, radno su krenuli odmah prvoga dana i to modeliranjem u SolidWorksu čime su se bavili cijeli 1.tjedan boravka u Srednjoj tehniškoj šoli Koper uz stručna i profesionalna predavanja i vježbe profesora Aleksandra Đorovića. Na fotografijama je zabilježen njihov očit napredak iz dana u dan.

Osim u školi, kvalitetno su provodili vrijeme i na brojnim izletima, razgledima, obilascima lokalnih tvornica te družeći se na bazenima. Uz njih su bile profesorice Erika Korošec i Simona Paulič, inače i voditeljica projekta u STŠ Koper.

Nakon prvog tjedna mobilnosti, u posjet učenicima došle su ravnateljica Marija Pavletić i profesorice Margareta Gumilar, Sanja Pincan i Tihana Zlatić Božić. Dočekali su nas veselom svirkom na harmonici i saksofonu i u dobrom raspoloženju. Učenik Armin Krivičić se u ime svih učenika zahvalio cijelom timu koji je radio na projektu i naglasio da je njima ovo iskustvo neprocjenjivo.

Drugi tjedan je započeo s vježbama iz zavarivanja kod profesora Daniela Viginija.

Zahvaljujući ravnatelju STŠ Koper Iztoku Drožini, profesoricama Eriki Korošec i Simoni Paulič, učenici su posjetili Luku Koper gdje ih je dočekao službeni vodič gospodin Viktor Udovič. Lučkim autobusom provezli su se Lukom. Čuli su fascinantne podatke o količini mulja koji je izvađen da bi na njemu poslije gradili zgrade i molove te dobili informacije koliko brodova prođe godišnje kroz Luku, a ova godina je opet bila rekordna.

Posljednji dan obuke započeo je svečano. Profesorica Simona Paulič podijelila je Certifikate za CAD/CAM Tehnologije Erasmus+ KA1 projekt. Nakon dodjele započeli su obuku i rad na plazmi. Dok je dio učenika radio na plazmi, ostali su i dalje usavršavali svoje umijeće zavarivanja.

Na kraju ove objave, zahvaljujem svim sudionicima 1.mobilnosti na odličnom radu, uzornom ponašanju i predstavljanju Škole. Posebne pohvale bih uputila profesorima Mirijanu i Damiru, koji su učenicima bili iskreni zamjenski roditelji, ali i iskreni prijatelji.

Zahvaljujem ravnatelju STŠ Koper Iztoku Drožini, profesorima Aleksandru Đoroviću, Danielu Viginiju, Eriki Korošec i našoj dragoj Simoni Paulič na odličnoj organizaciji i provedbi 1.mobilnosti.

I na kraju, ali ne manje važno, zahvaljujem roditeljima na ukazanom povjerenju, ravnateljici Mariji Pavletić i svim kolegama na podršci. Velike zasluge za provedbu cijelog projekta pripadaju i našoj dragoj samozatajnoj kolegici Sanji Pincan te psihologinji Dubravki Ujčić- Lukšić.

Margareta Gumilar, voditeljica projekta