« Prosinac 2017 »

Projekt „Pet lica Antuna Gustava Matoša“
Autor: Irina Kosanović, 31. 5. 2015.

Stela Cerovac, Anna Ipša, Ela Mandalenić, Karen Nežić, Jelizaveta Sulimanec - 2.g

PROJEKT „PET LICA ANTUNA GUSTAVA MATOŠA“

Povodom Mjeseca hrvatske knjige i stote obljetnice smrti književnika Antuna Gustava Matoša, u suradnji s Pučkim otvorenim učilištem Augustin Vivoda i Narodnom knjižnicom Buzet, osmišljen je projekt „Pet lica Antuna Gustava Matoša“. Maturanti su pripremili izložbu kojom su predstavili životopis i stvaralaštvo legendarnog književnika. Pripremljene tekstove obogatile su ilustracije maturantice Ivane Paladin te učenika 3. g razreda Monike Greblo i Luke Petohleba. Pet Matoševih lica utjelovile su učenice 2. g razreda Stela Cerovac, Anna Ipša, Ela Mandalenić, Karen Nežić i Jelizaveta Sulimanec u istoimenom recitalu.

Projekt je predstavljen prigodnim programom u prostoru buzetskog Narodnog doma. Budući da je tema ovogodišnjeg Mjeseca hrvatske knjige bila ljubav, Martina Černeka, učenica 1. g razreda i  maturantica Lea Medica pročitale su nekoliko ljubavnih stihova poznatih pjesnika Dobriše Cesarića, Antuna Branka Šimića i Pabla Nerude. Nakon njihova nastupa uslijedio je recital posvećen Matošu te otvorenje izložbe.

Lea Medica, 4. g