POČETAK NASTAVNE GODINE - INFORMACIJE
Autor: Pino Zidarić, 4. 9. 2020.

Poštovani roditelji i učenici,

nastavna godina počinje u ponedjeljak 7. rujna 2020. godine. S obzirom na velike izazove koje je pred nas stavila pandemija koronavirusa, imamo niz mjera kojih se moramo pridržavati kako bi nam boravak u školi u novonastalim uvjetima bio što lakši i sigurniji. Učenici će o tome vrlo detaljno čuti u ponedjeljak na satu razrednog odjela, a roditelji na prvom roditeljskom sastanku.

Prije polaska u školu, učenici i zaposlenici škole dužni su izmjeriti tjelesnu temperaturu te je zabilježiti u za to predviđenu bilježnicu koju moraju imati svakodnevno sa sobom u školi. Ukoliko je tjelesna temperatura 37,3 i viša, učenici i zaposlenici ne dolaze u školu. Također, ukoliko učenici i zaposlenici imaju neke od simptoma bolesti COVID-19 (kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta mirisa i okusa, grlobolja, probavne smetnje, povraćanje) ne dolaze u školu nego se javljaju svome odabranom liječniku te o tome obavještavaju razrednika/ravnateljicu.

Roditeljima nije dozvoljen ulazak u školsku zgradu osim uz odobrenje ravnateljice.

Učenici i zaposlenici dužni su nositi zaštitne maske (medicinske ili platnene) u učionicama, hodnicima i ostalim školskim prostorijama. Maske za učenike nabavlja Istarska županija, ali isporuka kasni pa molimo učenike da za početak nose svoje maske.

Raspored početka nastave za razredne odjele:

·         1. g, 2. g, 1. b, 2. b, 4. b i 3. a razred počinje s nastavom u 7.30. Učenici trebaju doći pred školu u 7.20 kako bi se kontrolirao ulazak. Završetak nastave je u 13.25.

·         3. g, 4. g, 3. b, 1. a i 2. a razred počinje s nastavom u 8.15, a pred školom je potrebno biti u 8.05. Završetak nastave je u 14.10.

Učenici ne ulaze u školu samostalno nego čekaju da ih pozove predmetni nastavnik.

Pri ulasku u školu obavezna je dezinfekcija ruku.

Nastava će se u ponedjeljak odvijati po rasporedu koji će učenicima poslati razrednici.

Naši novoupisani učenici prvih razreda trebaju uzeti udžbenike i bilježnice za:

·         1. a: hrvatski jezik, matematika, tehnički materijali (automehaničari), računalstvo (elektromehaničari)

·         1. b: radioničke vježbe, hrvatski, povijest

·         1. g: fizika, kemija, engleski jezik

Za učenike koji dolaze iz Karojbe i Motovuna prometuje autobus s polaskom u 6.50 iz Karojbe te 6.55 iz Motovuna. Povratak je u 13.40, a autobus stoji kod sportske dvorane osnovne škole.

Svjesni smo da su nove mjere i upute zahtjevne za provedbu i mijenjaju naše dosadašnje navike, ali molimo za razumijevanje i strpljenje kako bismo što lakše prebrodili sve izazove koje ova situacija postavlja pred nas.

Radujemo se nastavi u školi i želimo vam uspješnu i zdravu školsku 2020./2021. godinu.