Start loving yourself - Nick Vujčić - STŠ Koper
Autor: Irina Kosanović, 17. 10. 2016.

28.9.2016.

Bez ruku, bez nogu oduševljava ljude diljem svijeta

Motivacijski govornik Nick Vujičić sa svojom pričom inspirira milijune ljudi širom svijeta. Rođen je bez ruku i bez nogu. Zbog nasilja u školi i odbijanja vršnjaka, sa 10 godina, pokušao je počiniti samoubojstvo. A onda je sve okrenuo naopako i počeo gledati na stvari pozitivno. Glavna mu je vodilja: "Nikad ne odustaj!". Originalni slogan koji širi diljem svijeta glasi : "We have a choice; to give up or get up. You're not going to find someone to accept you until you accept yourself. Start loving yourself." Ovaj put nastupao je u dvorani Bonifika u Kopru, ispred 3000 učenika osnovnih i srednjih škola iz cijele Slovenije te učenicima naše škole. Aktivno su nastupili i ministrica prosvjete dr Maja Makovec Brenčič i predsjednik Republike Slovenije Borut Pahor. Samom događaju učenici naše škole prisustvovali su zahvaljujući našoj školi partneru, Srednja Tehnična Šola Koper i njihovom ravnatelju.