SŠ Buzet – partner u projektu „Život pun mogućnosti“
Autor: Irina Kosanović, 24. 2. 2016.

Srednja škola Buzet – partner u projektu „Život pun mogućnosti“

Srednja škola Buzet uključila se početkom 2016.g. kao partnerska ustanova u projekt „Život pun mogućnosti“, kojeg je nositelj Centar za inkluziju i podršku u zajednici sa partnerima. Ova aktivnost provedena je u suradnji sa gđom Sanjom Pernić, suradnicom na navedenom projektu.

Cilj projekta je povećati kompetencije za tržište rada i zapošljivost osoba s intelektualnim teškoćama razvojem dnevnih radnih aktivnosti te jačanjem aktivnog sudjelovanja u zajednici. Dio projektnih aktivnosti odnosi se na poticanje većeg uključivanja osoba s intelektualnim teškoćama u život zajednice i to razvojem programa volontiranja.

Nositelji projekta pozivaju i ostale organizacije da uključe osobe s intelektualnim teškoćama kao volontere o čemu mogu kontaktirati gđu Sanju Pernić, na sljedeće kontakte:

sanja@centar-podrske.hr

Naša škola otvorila je vrata volonteru Emilu Matkoviću, koji će svakog tjedna po dva sata volontirati na odgovarajućim poslovima, i tako kroz tri mjeseca.

Projekt je započeo potpisivanjem ugovora, a u Školi se već osjeća radost zbog novog člana kolektiva, našeg dragog Emila. Naime, Emil u školu donosi svoju jednostavnost, dobronamjernost i otvorenost za učenje, a učenici i djelatnici škole daruju njega novim praktičnim iskustvima te odnosom uvažavanja i podrške.

Vjerujemo da će iskustvo sudjelovanja u projektu „Život pun mogućnosti“ biti dragocjeno svim uključenim sudionicima: Emilu, učenicima, djelatnicima Škole i suradnicima.

Koordinator projekta u Srednjoj školi Buzet:

Dubravka Ujčić Lukšić